Remek kezdés a WSK Euro Series 1. fordulóján

A múlt héten a WSK Euro Series 1. fordulóján vettem részt Franciacortán.

A Hungarian Motorsport Academy tagjaként álltam rajthoz az AV Racing színeiben Mini kategóriában, ahol összesen közel ötvenen voltunk. A felkészülés jól sikerült, az időmérőn pedig a csoportom 16. helyét szereztem meg. Tudtuk, hogy ennél a versenytempó jobb lesz, így a selejtezőkön javítást vártunk, ami be is jött, hiszen az elsőn öt, a másodikon hét, a harmadik selejtezőn pedig két helyet javítottam.

Ezáltal a selejtezők után az összetett 17. helyen álltam, így az elődöntőben a 9. helyről rajtoltam, de most sajnos nem jött ki a lépés, több adok-kapokban is benne voltam, így a 12. helyen értem célba. Ezekkel az eredményekkel a döntőbe jutottam és a 22. helyről kezdhettem azt. A rajt után teljesen visszaestem és rögtön az első körben kaptunk egy “virtuális safety car” időszakot, amikor körökig senki sem előzhetett és lassan kellett köröznünk. A negyedik kör végén kaptuk meg a zöld jelzést, így hat köröm maradt, hogy felzárkózzak, ami nagyon jól sikerült, hiszen a 20. helyig meneteltem.

Ez a futam pozitív volt számomra, hiszen a futamokon többször volt leggyorsabb szektorom, illetve a köridőim is közel voltak az elsőhöz. Köszönöm a csapatnak a remek technikát, illetve a Hungarian Motorsport Academy-nek a támogatást!

No items found.

még több olvasnivaló

kövess a közösségi médiában

Ha szeretnél elsőként értesülni a versenyeim aktuális eredményeiről és a karrierem fontos eseményeiről, akkor gyere, csatlakozz!