Rotax International Trophy

Karnyújtásnyira egy hatalmas eredménytől

A múlt héten az év egyik legrangosabb eseményén, a ROTAX MAX Challenge International Trophy-n vettem részt Le Mans-ban a HUMDA Academy pilótájaként a KMS Europe színeiben. A világ minden tájáról érkeztek versenyzők, ezért egy mini világbajnokságnak mondhatjuk ezt a versenyt.

Kedden kezdődött a hivatalos program, előtte edzési tilalom volt, így nem is volt lehetőségünk az edzésre. Gyakorlatilag két edzésnapot követően csütörtökön már az időmérők és egy selejtező futam következett. Az időmérőn egy óriási körrel sikerült a 2. helyre kvalifikálnom magam, így a három selejtezőn mindig ebből a pozícióból rajtoltam.

A selejtezőkön pontokat gyűjtöttünk, amik később meghatározták az elődöntő sorrendjét. Cél a minél kevesebb pont szerzése volt. Az első selejtezőn a 4. helyet végeztem, ami nagyon jó eredmény. A második selejtezőn az 5. helyen voltam, amikor két kanyarral a vége előtt ütköztem és kicsúsztam a pályáról. Ennek következtében a 21. helyre estem vissza, ahonnan természetesen két kör alatt nem lehetett javítani. Az utolsó selejtezőn sikerült megismételni az elsőt, hiszen újra a 4. helyen végeztem.

A selejtezők összetett eredménye - még a 21. hellyel is - egy 7. rajthelyet eredményezett az elődöntőre. Az elődöntő rajtját követően a 4. helyen tudtam elfordulni, de sajnos nem tudtam megtartani ezt a helyet és visszaestem a 8. helyre, ami több okból is fájó volt, de a 7. helynél azért sokkal rosszabb, mert a külső ívről kellett rajtolnom a döntőben. A döntőben a rajt jól sikerült, de aztán folyamatosan estem vissza a mezőnyben és végül a 16. helyen végeztem.

Összességében talán nem a végeredmény tükrözi legjobban a versenyképességünket, ami egy kicsit bizakodásra ad okot, hiszen egész héten az élmezőnyben harcoltam. Köszönöm a KMS Europe-nak, Kálmán Péternek és Darvasi Marcellnak a kiváló munkát, a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt.-nak a támogatást, a Fit4Race-nek a felkészítést és mindenkinek a szurkolást!

No items found.

még több olvasnivaló

kövess a közösségi médiában

Ha szeretnél elsőként értesülni a versenyeim aktuális eredményeiről és a karrierem fontos eseményeiről, akkor gyere, csatlakozz!